Dijital Markalaşma

Ürününüzün kalitesi ve güvenilirliği kitleler tarafından anlaşıldığı ve takdir görerek tavsiye edilmeye başladığı zaman markalaşma süreci başlamış demektir.

Geçmişte markalaşma, daha basit adımları olan bir süreçti. Hemen herkesin bildiği büyük markalar çok büyük şirketler tarafından yönetiliyordu. İş dünyasında işletmelerin ana işi nakit akışı düzenleme, üretim, gelir-gider hesaplama, kâr vb temel süreçlerden oluşuyorken; ürün ve hizmetlerin markalaşması marka planı olmaksızın geleneksel basım evlerinden oluşturulan basılı yayınlar ve aynı zamanda, radyo ve televizyon ile yürütülmeye çalışılıyordu.

Günümüzde ise teknoloji çok hızlı gelişiyor; kullanıcılar bilgili ve bilgiye erişim de çok daha kolay.

Dolayısıyla markalaşma ve marka yönetimi artık daha karmaşık ve sıkı takip gerektiren bir süreç haline geldi. Örneğin Amazon.com başlangıçta kitap satışı için düşünülmüş bir e-ticaret sitesi iken şimdi bir teknoloji markası haline geldi.

Dijital markalaşma, hedef kitlenizin dijital ortamda markanızla iletişime geçmesini planlamak, iletişimi sağlamak, iletişim neticesinde satış yapmak ve satış sonrası süreçlerde müşteri bağlılığına sağlamak ve geri bildirimleri değerlendirmek için uygulanan strateji ve politikaların bir birleşimidir.

Markalaşma için sektörel hedeflerinizi doğru belirlemeniz çok önemlidir. Dijital markalaşmada temel hedef müşteri ile doğrudan temas sağlayarak; müşterilerin kişisel beklentilerini belirleyip, kişilere özel deneyimler sunmak ve kişisel müşteri bağlılığı sağlamaktır.

Marka Tescil Sınıfları!

Dijital Markalaşma Danışmanlık hizmetimiz ile dijital dönüşüme uyum sağlayın. Dijital ortamdaki ayrıcalıklı, öncü markalar arasında yerinizi alın. Net Patent olarak Dijital Markalaşma sürecinde sizlere hizmet vermekteyiz.


Marka Tescil Başvur!

Markanızın tescil edilmesinin ardından markanızın web sitesini hemen kurmanızı ve markanızı tanıtmaya başlamanızı tavsiye ederiz. Web sitesi tasarımı, hosting, web sitesi yayınlama ve web sitesi reklamları konusunda da deneyimli ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Web sitesi için Başvur!